Shakarpur New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPT4322A1ZQ
Call 0804388895786% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Speed | 2000 BPH |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 4 Cavity |
| Bottle Size | 20 L |
| Brand | Himgiri |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details






| Brand | Himgiri |
| Production Capacity (Bottles/Hr) | 1000 BPH |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 440 V |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Motor Power | 8 KW |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Blowing Capacity | 50 ml |
| Machine Type | Automatic |
| Screw Diameter | 25 mm |
| Maximum Plasticizing Capacity | 5 Kg/Hr |
| Production Capacity | 1000 BPH |
View Complete details