Shakarpur New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPT4322A1ZQ
Call 0804388895786% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| RO Capacity | 2000 (Liter/hour) |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Used To Purify Water |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 440 V |
| Power Source | Electric |
| Brand | Himgiri |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Motor Power | 8 KW |
View Complete details





| RO Capacity | 500 LPH |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| RO Membrane Type | Cellulose acetate (CA) |
| Media | Activated Carbon + sand |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details





| Filling Capacity | 60 bottle/min |
| Water Purification Process | Chlorination |
| Material | Stainless Steel |
| Container Type | Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Himgiri |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
View Complete details